O nás Od histórie k súčasnosti Rada školy Rada rodičov Výberové konanie - neaktuálne

Rada školy

Rada školy je iniciatívny a samosprávny orgán, ktorý vyjadruje a presadzuje verejné záujmy a záujmy žiakov, rodičov, pedagogických zamestnancov a ostatných zamestnancov v oblasti výchovy a vzdelávania. Plní funkciu verejnej kontroly, posudzuje a vyjadruje sa k činnosti školy. Rada školy sa skladá z 11 členov: zriaďovateľ-obec 4, pedagogickí zamestnanci 2, nepedagogický zamestnanec 1, rodičia 4.

Rada školy pracuje podľa vlastného štatútu a plánu práce. Na svojich zasadnutiach sa zaoberá problematikou výchovno-vzdelávacieho procesu školy, organizuje a zabezpečuje každoročne rodičovský ples, pomáha i hľadaním sponzorov - finančne pri väčších akciách školy. Rada školy prerokováva školský vzdelávací program, záverečnú správu o podmienkach výchovy a vzdelávania, školský poriadok a iné dôležité dokumenty.

Funkčné obdobie aktuálnej rady školy je do septembra 2027.

V školskom roku 2023/2024 pracuje Rada školy pri ZŠ Veľké Uherce v tomto zložení:

Predseda Mgr. Angela Beňová
Členovia Ing. Petra Ingeliová
  Martina Kováčová
  Erika Kňazeje
  Erika Šorcová
  Lucia Vlčková
  Katarína Rizikyová
  Mária Kováčová
  Michal Foltán
  Anton Laco
  Barbara Prelcová